Haber

Almanya’da bir hastaneden tepki toplayan ‘deprem mağdurları’ çağrısı

Almanya’da Ulm Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan yazılı açıklamada, tarihi geçmiş eserlerin Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerine gönderilmek üzere toplanması çağrısı tepki çekti. Hastane yönetimi bunun resmi bir duyuru olmadığını açıkladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’ye yardım kampanyalarının düzenlendiği Almanya’da bir hastanede yapılan açıklama yansımalara neden oldu.

Baden-Württemberg eyaletindeki Ulm Üniversite Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamada, son kullanma tarihi geçmiş veya çöpe atılacak malzemelerin beyin sarsıntısı alanlarına gönderilebileceği belirtildi. Açıklama Türk vatandaşlarının tepkisini çekerken, hastane yönetiminden açıklama geldi.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu yardım kampanyasının hastane tarafından yapılmadığına dikkat çekilerek, “Duyuru üniversite hastanemizin resmi yazısı değildir. Söz konusu metin bir e-posta adresinden alınmıştır. İç yazışmalarda mail.Yanlış anlaşılmadan dolayı çok özür dileriz.”

Açıklamanın devamında konu ile ilgili hastanenin çalışmaları hakkında bilgi verildi. “Hastane istasyonlarında son kullanma tarihi geçmiş ancak tamamen işlevsel, kaliteli ve orijinal ambalajlı bandaj, mide tüpü veya sonda gibi malzemeler toplanıyor. Herhangi bir ilaç içermediği açıkça belirtilen bu malzemeler, krize destek amacıyla bazı girişimlere teslim ediliyor. alanlarda” denildi. Son kullanma tarihi geçmemiş malzeme ve hasta bakımı için gerekli malzemeler hastane tarafından üçüncü şahıslara verilemez. – BERLİN

murgul-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu