Haber

çöp evi operasyonu

Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Toros Mahallesi’ndeki bir apartman dairesinden yaklaşık 20 ton çöpü çıkardı. Komşuların kokudan şikayet etmesi üzerine eve giren ekipler gördükleri karşısında şaşkına dönerken, çöp evi sahibinin, yangın sırasında “Yapmayın, bunlar benim yıllardır emeğim” demesi dikkat çekti. temizlik.

Çukurova ilçesi Toros Mahallesi’nde 6’ncı kattaki apartmana giren Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şaşkınlıklarını gizleyemedi.

55 yaşındaki KD’nin yalnız yaşadığı apartmanın çöp evine dönüştüğü, muhtemelen yıllar içinde biriken çöplerden dolayı içeriye girilmesinin zorlaştığı görüldü. İlk etapta 20 ton çöp daireden çıkarılırken, çöpler 2 TIR’a doldu.

Dayanılmaz koku ve böcek istilasından şikayetçi olan vatandaşlar Çukurova Belediyesi’ne başvurarak sorunun analiz edilmesi için önlem alınmasını istedi. Bunun üzerine Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri belirtilen adrese giderek savcılığın izniyle içeri girdi. Çöp nedeniyle apartmanın kapısının bile elektrikle açık olduğu görülürken, temizlik görevlisi şaşkınlığını gizleyemedi. Hızlı bir şekilde ilaçlama yapıldı ve çöpler poşetlerle kamyona yüklenmeye başlandı.

Tüm bu çalışmalar sırasında apartman sakinleri derin bir nefes alırken, çöp evinin sahibi KD ise apartmanın temizlenmesine “Yapmayın, bunlar yılların işi” diyerek tepki gösterdi. Dairenin çöpleri temizlendikten sonra tekrar ilaçlama yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cankaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu