Ekonomi

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Sulama Kooperatiflerine Hibe Destek ve Bilgilendirme Toplantıları Düzenledi

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 14 ilçedeki sulama kooperatiflerine yönelik tarımsal sulama hibe takviyesi ve kooperatif bilgi sistemine ilişkin bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli ve kooperatif yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantılarda, kooperatif yönetim kurulu üyelerine başvuru sürecinde yapılacak iş ve süreçler hakkında bilgi verildi. Ayrıca kooperatiflerin ve ortaklarının hizmetlerine elektronik ortamda ulaşabilmelerini amaçlayan Kooperatif Bilgi Sistemi (KOOPBİS) hakkında bilgi verildi.

Tüm bilgiler tek merkezde toplanacak

KOOPBİS ile kooperatiflerin ticaret sicil kayıtları, mali tabloları, gayrimenkul durumları, yönetim kurulu ve denetçi raporları, genel kurul toplantı belgeleri ve ortakların bilgileri kayıt altına alınacak ve tüm veriler kayıt altına alınabilecek. Kooperatiflere ilişkin düzenlemeler tek merkezde toplanacak. Kooperatif yönetim konseyi üyeleri, kooperatif ve üyelerine ilişkin bilgi ve belgelerin KOOPBİS’e zamanında işlenmesinden ve güncellenmesinden sorumlu olacak. . Sulama kooperatiflerine ortak olan çiftçiler kooperatif başkanlıklarına dilekçe ile başvuracak, kooperatif başkanlıkları da hazırlayacakları ikmalleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine sunacak. – ESKİŞEHİR

seydikemerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu