Ekonomi

Eskişehir’de Uzman Eller Projesi kapsamında hayvanlar girişimcilere teslim edildi

Hayvanlar, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün il genelinde yürüttüğü “Uzman Eller Projesi” kapsamında projesi onaylanan girişimcilere teslim edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Uzman Eller Projesi” ile kırsalda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su işleri alanlarında eğitim veriyor. ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvancılık ve sağlık. Laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun genç nüfusun istihdamına katkıda bulunmak, bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında girişimciliği teşvik etmek, bu faaliyetleri teşvik etmek Eğitimli bireyler tarafından gerçekleştirilecek, tarımsal üretimin boyutunu, kalitesini ve verimliliğini artırmak amacıyla örnek teşkil eden sürdürülebilir gelir getirici yatırımların kazandırılması amacıyla yürütülen projede hibe bedeli 250 bin TL’ye çıkarıldı. kırsalda tarımsal üretim yapan, kendi işini yapabilen ve istihdam olanağı sağlayan işletmelere yöneliktir.

Proje kapsamında söz konusu bölümden mezun olan ve projesi hibe almaya hak kazanan Eskişehirli 18 yatırımcı ile sözleşme imzalandı. Söz konusu proje ile Odunpazarı ilçesi Harmandalı Mahallesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojisi bölümünden mezun olan 48 merinos koyunu ve 2 koç, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvancılık ve Sağlık Bölümünden mezun oldu. Beylikova İlçesi Yalınlı Mahallesi’ndeki okul. çiftçiye 3 adet Simental gebe düve verildi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik çalışanları yerinde denetlendi, su ürünleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı ve hibe ödemesi için gerekli çalışmalar tamamlandı. Hibe ödemeleri, projelerde gerekli kuralları tamamlayan yatırımcıların yerinde incelemeleri yapılarak gerçekleştirilecek. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu