Haber

Fazıl Say ve Serenad Bağcan’ın 4 Mart’ta İzmir’de Verecekleri Yardım Konserinin Biletleri Yarım Saatte Tükendi, İkinci Konser Kararı 6 Mart’ta Alındı

Depremzedeler anısına 4 Mart’ta konser verecek olan ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ve solist Serenad Bağcan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sahipliğinde 6 Mart’ta yeniden sahne alacak. İlk konserin biletlerinin kısa sürede tükendiğini belirten Lider Soyer, “Her iki hayır konserinin geliri ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına aktarılacak. Biletlerinizi bugün birkirabiryuva.org’dan satın alabilirsiniz.” Fazıl Say, “Teşekkürler İzmir” paylaşımında bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 ili etkileyen depremlerin yaralarını sarmak amacıyla ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ile solist Serenad Bağcan’ın dayanışma konserine ikinci kez ev sahipliği yapacak. 4 Mart’ta gerçekleşecek olan ilk konserin biletlerinin kısa sürede tükenmesinin ardından ikinci konsere karar verildi. Her iki konserin de tüm geliri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Bir Kira Bir Ev” kampanyasına aktarılacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün biletinizi birkirabiryuva.org adresinden alabilirsiniz. Dayanışma ile bu zor günleri aşacağız” dedi.

Fazıl Say ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Teşekkürler İzmir, binlerce kişi yardım ediyor, ilk konserin tüm biletleri yarım saatte tükendi. 6 Mart konserinin biletleri de tükendi.” konser de indirimde.”

KATILIM OLMADAN BİLET SEÇENEĞİ VAR

Konser programında Fazıl Say’ın Türk edebiyatının önde gelen şairlerinin eserlerinden esinlenerek bestelediği şarkılar yer alırken, gecenin sunuculuğunu Yekta Kopan yapacak. Biletler bin lira tek fiyattan satışa sunuldu. Konsere katılamayanlar da 500 TL’lik katılımsız bilet seçeneğiyle bu dayanışmaya katkıda bulunabilirler. Protokolsüz, misafir başvurusu ve koltuk numarasız konser için Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Büyük Salon’un kapıları saat 19.30’da açılacak. Konser biletleri birkirabiryuva.org web sitesinden satın alınabilir.

BİR KİRALIK EV KAMPANYASINA DEVAM EDİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketinin ardından yaşanan konut sorununa çözüm bulmak için ‘İhtiyaç Haritası’ ile ‘Bir Kira Bir Ev’ kampanyası başlattı. Kira yardımı yapmak veya boş konutunu depremzedelere açmak isteyenleri konut ihtiyacı olanlarla buluşturan kampanya kapsamında çadır ve konteyner desteği de sağlanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu