Haber

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılması Kırıkkale ve Kırşehir’de protesto edildi.

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına Kırıkkale ve Kırşehir’deki sivil toplum kuruluşları tepki gösterdi.

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Kur’an-ı Kerim okundu ve tekbir getirildi.

Grubun adına yapılan basın açıklamasını okuyan Murathan Lider, İslam’ın mukaddes değerlerine saldırmaktan çekinmeyen terör sevdalısı batı dünyası ve destekçilerine Müslümanların izin vermeyeceğini, dinine sahip çıkacağını söyledi. ve kıyamete kadar değerler.

Başta Batı olmak üzere tüm dünyanın Müslümanların kutsallığı söz konusu olduğunda üç maymunu oynadığına işaret eden Önder, şöyle konuştu:

“Müslümanlar olarak, nereden gelirse gelsin Kuran’a yönelik her türlü saldırıya karşı mücadele edeceğiz. Adem peygamberden bu yana Allah’a ve O’nun dinine düşman olanlar, dünyada rezil olmuşlardır. ve ahirette onları azap kuşatacaktır. Bu korkunç sonuçtan kaçamayacak veya kurtulamayacaksınız.”

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

Öte yandan Anadolu Gençlik Derneği Kırıkkale Şubesi üyeleri, Parıltı Camii’nde kılınan akşam namazının ardından yaptıkları basın açıklamasıyla Kuran-ı Kerim’in yakılmasını protesto etti.

Kırşehir

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Eski Sanayi Camii önünde toplanarak ellerinde pankartlarla Cacabey Meydanı’na yürüdü.

Grup adına basın açıklaması yapan AGD Kırşehir İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan, bir kurtuluş ve hidayet vesilesi olan Kuran’a gösterilen saygısızlığı affedemeyeceklerini belirterek, korkunç saldırının unutulmayacağını söyledi.

Tekbir getiren grup, basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

bogazliyanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu