Ekonomi

LINK belirteci, protokol yayınlandıktan sonra balinalar sayesinde yükseldi

Bu haftanın başlarında, şirket Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolünü (CCIP) başlattıktan sonra, yatırımcılar Ether’lerini LINK ile değiştirmeye başladılar. Bilgiler, bu gelişmenin Chainlink tokenlerinde bir fiyat artışı yarattığını gösteriyor.

BAĞLANTI , işlem hacmini iki kattan fazla artırarak 580 milyon $’a çıkardı ve haftalık yüzde 25’in üzerinde kâr elde etti. Token, yazı yazıldığı sırada 8,29 dolardan işlem görüyordu.

Zincirler arası uygulamalar ve hizmetler oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanan CCIP, şu anda ana ağa geçiş yapmaya hazırlanan en az 25 ağ tarafından test edilmiştir. protokol bu hafta Çığ, Ethereum, iyimserlikVe çokgenBlok zincirlerinde erken erişime açıldı.

Perşembe günü prestijiyle CCIP, 5 tesnet’in tüm geliştiricileri tarafından kullanılabilir olacak: Arbitrum Goerli, Avalanche Fuji, Ethereum Sepolia, Optimism Goerli ve Polygon Mumbai.

CoinGecko bilgilerine göre bazı farklı oracle protokollerinin fiyatları da artıyor. Son 24 saat içinde Bant Protokolü ile ilgili olarak BANTUma ile ilgili yüzde 9 token UMAVe API3tokenler yüzde 5,4 arttı.

Oracles, blok zincirinin dışından bilgi çekebilen blok zinciri tabanlı hizmetlerdir. Tasarım gereği, blok zincirleri değişmez bilgi depolarıdır, ancak bilginin ne kadar gerçek olduğunu bilmezler. İşte burada Chainlink gibi oracle ağları devreye giriyor ve sağlam bilgiler sağlamak için birden fazla bilgi kaynağına atıfta bulunarak kullanıcılar için blok zinciri tabanlı hizmetler ve eserler için güvenilir bilgiler sağlıyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu