Ekonomi

Ticaret Bakanı Bolat Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ile görüştü

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, bakan yardımcıları ve bakanlık bürokratlarından oluşan heyet, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri yönetim kuruluyla bir araya geldi.

GAİB hizmet binasında TİM Başkan Yardımcısı ve GAİB Koordinatör Lideri Ahmet Fikret Kileci ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Lideri Mehmet Çokmaz tarafından karşılanan Bolat, GAİB Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

Bakan Bolat ziyaretinde, “Gaziantep net ihracatçı bir şehir. Dış ticaret fazlası veren bir şehriz. Bununla gurur duyuyoruz. Bu yıl dış ticaret fazlasının artmasını bekliyoruz. Ülkemizin ihracatının arttığı dönemde” dedi. Gazi şehrimizin ihracatı 7 kat arttı, Gazi şehrimizin ihracatı 20 kat arttı. Bakanlığımız adına bu performansınızın hayırlı olmasını diliyorum.” “En kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. GAİB olarak bundan sonra da sizlerden ticaret heyetleri, satın alma heyetleri ve fuar katılımlarını bekliyoruz. Yolumuza her zaman birlikte devam edeceğiz” dedi.

Ticaret Bakanı’nı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten TİM Başkan Yardımcısı ve GAİB Koordinatörü Ahmet Fikret Kileci, “Bugün Ticaret Bakanımız Ömer Bolat’ı sendikamızda ağırlamaktan onur duyuyoruz. aylar önce birlikte çok yol kat ettik, hem dış ticaret hacmimizin büyümesi açısından.” İhracatçılarımıza sağlanan kolaylıklar ve iç pazardaki düzenlemelerle ülkemizin dış ticaret hedeflerine ulaşması yolunda daha güçlü adımlar atabiliriz. Ayrıca Şubat ayında yaşanan yıkıcı depremlerin ardından oluşan kaos ortamında bakanlığımız sanayicilerimizin toparlanması için gerekli adımları atarak üretim çarklarının durmaması konusunda büyük destek sağladı. Bunun gerekli olduğuna inanıyorum, “Hem bölgesel hem de küresel olumsuz koşullara rağmen birçok ihracat rekoru kırarak ülkemiz ekonomisini çok daha güçlü temellere oturtacağız” dedi. – GAZİANTEP

haber-kadisehri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu