Teknoloji

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, sitenin yeni sahibi Elon Musk’ı fena halde eleştirdi.

Twitter’ın kurucusu Jack Dorseysavunduğu birleşik ve açık bir sosyal ağ protokolü üzerine inşa edilmiş, kısmen finanse edilen alternatif bir uygulamadır. Mavi gökyüzüTwitter’ı kullanan Twitter, şirketin Elon Musk ve Musk yönetimindeki yeniden şahıs şirketine dönüşmesi kararıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

dorsey, Twitter’ın Musk altında kötü durumda olduğunu kabul ederkentıpkı sosyal ağın Musk’a satışını zorlamadıkları gibi kurulu suçluyor.Ayrıca, Twitter’ın halka açık bir şirket olarak başarılı olabilecek birkaç seçeneğe sahip olduğunu da savunuyor.

Satış gerçekleşmeden önce Dorsey, Musk’ı Twitter için en uygun aday olarak gördüğünü açıklamıştı. Bir Bluesky kullanıcısı olan Jason Goldman da Dorsey’e hala öyle düşünüp düşünmediğini sordu. Ve “Hayır” diye cevap verdi. Dorsey’in sözleri şu şekli aldı: ” Ayrıca zamanlamasının bozulduğunu fark ettikten sonra hızlı davrandığını da düşünmüyorum. Yönetim kurulunun da satışı zorlaması gerektiğini düşünmüyorum. Her şey ters gitti. Ama oldu ve şimdi yapabileceğimiz tek şey bunun tekrar olmasını önlemek için bir şeyler inşa etmek. Bu yüzden Bluesky’nin inşa edildiğini görmekten mutluyum” o cevapladı.

Washington Post yazarı Oremus Willdaha sonra bu gönderiyi alıntılayarak Dorsey’in kendini suçlamaktan kaçındığı bir biçimde sunmaya çalışmış, Dorsey buna şiddetle karşı çıkarak daha önce Twitter’ın kaderindeki rolü için özür dilediğini belirtmişti.

erenlerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu