Teknoloji

Yüzyıllardır Kaybolan Efsane Şehrin İzleri Bulundu – Webtekno

Onbinlerce yıldır üzerinde yaşadığımız Dünyamız, geçmişte var olan uygarlıkların izlerine hala ev sahipliği yapmaktadır. Bu izler her geçen gün keşfedilmeye devam ederken, arkeologlar nihayet yüzlerce yıl önce okyanus tarafından yutulan bir şehrinİzlerini buldular.

Kuzey Denizi’nin güneydoğusundaki Wadden Denizi’nde, 1362’de fırtınalarla sular altında kaldı. Rungholt şehrinin izleri ilk kez bulundu. Bir zamanlar ticaret merkezi olan kentte ilk iz bir kiliseydi.

Tarihi kentin kalıntıları nasıl keşfedildi?

  • Kalıntıların bulunduğu Südfall adası ve çevresinin harita konumu.

Kentin izlerinin keşfi, Almanya’nın Südfall adası çevresinde gerçekleşti. Christian-Albrecht Üniversitesi’nden arkeologlar, ada çevresindeki jeofizik çalışmalarında höyüklererast geldi

Keşfedilen höyüklerden biri 40 metre genişliğinde ve 15 metre yüksekliğinde bir kilise. hakkındaydı. Bölgede kazı çalışmaları yapılmış ve kente ait daha fazla iz bulunmuştur. Bilim insanlarının paylaştığı açıklamaya göre incelemeye alınan alanın büyüklüğü 10 kilometre kareye ulaştı.

Kilisenin bulunmasıyla başlayan çalışmaların ardından kentle ilgili yapılar ortaya çıktı. 54 farklı höyük, sistematik olarak inşa edilmiş drenaj sistemleri, gelgit örtüsü ve iki şapeldaha fazla haritalanmıştır.

Ancak ne yazık ki bu yapıların çoğu birden fazla Orijinal formunu korumamıştır.Bilim adamları, kalıntıların büyük ölçüde aşındığını belirtirken, kalıntıları incelemek için kısıtlı zamanları olduğunu paylaştılar.

Şehir hakkında efsaneler de vardı:

Günümüze kadar izine rastlanmayan kent, günümüze kadar ulaşan bazı efsanelere de konu olmuştur. “ Kuzey Denizi’nin Atlantis’i” olarak da anılan şehrin yerleşimcilerin günahları nedeniyle sular altında kaldığı söylenmiştir.

Ayrıca, bölgedeki bir efsaneye göre, sessiz gecelerde Rungholt’un kilise çanlarının su altında çaldığı duyulabilirdi.

haberharmancik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu