Haber

Mudanya’da kaçak yapılaşmaya geçit yok

Mudanya Belediyesi, kent genelinde kaçak ve imarsız yapılarla mücadelesine ara vermeden devam ediyor. Yıkım işlemleri yasal süreçleri tamamlanmış yapı grupları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Mudanya Belediyesi ilçe genelinde kaçak yapılarla çalışmalarını sürdürüyor. Mudanya Belediyesi Yapı Denetim Müdürlüğü ekiplerince şehir merkezi ve kırsal kesimde kaçak ve mevzuata aykırı olduğu tespit edilen binalar, yasal süreçleri tamamlandıktan sonra yıkılıyor. Son olarak Kumyaka Mahallesi’nde 2 kez taş istinat duvarı, 3 kez betonarme yapısı mühürlenen bina, 3194 Sayılı İmar Kanunu’na aykırı olduğu ve imar kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle yıkılıyor.
“HEDEFİMİZ SAĞLIKLI KENTLEŞME”
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Belediyesi olarak ilgili yasa ve mevzuat kararları doğrultusunda süreçlerin yürütüldüğünü belirterek, “Kaçak yapıların yıkımı için yasal süreç başlatıyoruz. Bakanlığın belirlediği yasaları uygulama yükümlülüğümüz var ve bu yıkımları yaparak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz.” Türkyılmaz, yapacakları imar planı çalışmalarıyla Mudanya’yı yarınlara sağlıklı bir şekilde taşımak istediklerinin altını çizerek, “İlçemizi çağdaş şehirciliğin gerekleriyle buluşturarak günümüz şartlarına ve geleceğin ihtiyaçlarına cevap verecek bir kent oluşturmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda kentimizin sağlıklı yapılanmasını sağlama kararlılığımız devam edecek.”

MUDANYA BELEDİYESİ BASIN OFİSİ

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hassa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu